Uluslararası Resim Yarışmasının Sonuçları

Uluslararası Resim Yarışmasının Sonuçları

HABER TARİHİ: 27 Mart 2023
7831 Kişi okudu

"Vincent van Gogh 170 Yaşında" temalı uluslararası resim yarışması ve sergisine gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Değerlendirme sürecinde titiz davranan, her eseri tek tek inceleyen ve yorumlayan komisyon üyelerine de ayrıca teşekkür ederiz.

Tahminlerimizin çok üzerinde 514 adet eser USED-Türkiye’ye ulaşmıştır. Değerlendirme süreci bu yüzden uzamış sergi açılışı ileri bir tarihe ertelenmiştir. Komisyon üyeleri Ana Filomena Amaral, Monica Fetisova, Zanda Liedskalniņa, Maria Giovanna Romaniello ilk 10 eseri belirlemiş ve ikinci süreçte Hollanda'daki uluslararası resim sergisine katılmaya hak kazanan eserler sıralanmıştır.

Komisyon ve USED Amsterdam yönetimi tarafından alınan karar bağlamında, Avrupa birincisi ve danışmanı ile ikincilik ve üçüncülüğü elde eden eser sahipleri Hollanda'da düzenlenecek etkinliğe davet edilecektir. Ayrıca;

- İlk üçe giren genç ressam adaylarından herhangi birinin hakkından feragat etmesi veya etkinliğe katılamayacağını bildirmesi halinde, ilk 10 genç ressam adayı ile silsile şeklinde iletişime geçilecektir.

-USED Amsterdam, Hollanda'ya davet edilecek kişilerle bu süreç hakkında iletişime geçecek ve gerekli açıklamayı yapacaktır.  

-USED Amsterdam kazananları e-posta ile bilgilendirecektir. Bu bildirimi takip eden 7 gün içerisinde geri dönüş yapmayan eser sahibi hakkından feragat etmiş sayılacaktır.

-USED Türkiye, USED Amsterdam adına dereceye giren genç ressamlar ile iletişime geçecek ve gerekli yönlendirmeyi yapacaktır.

-Sergilenmeye değer bulunan eserler için uluslararası geçerliliği olan bir e-sertifika katılımcıların belirttiği e-posta adresine gönderilecektir. Paylaşılan liste herhangibi bir başarı sıralaması içermemektedir.

-Sergilenmeye değer bulunmayan eserlerin sahipleri, eserlerini USED Türkiye ofisinden teslim alabilecek ya da eserlerin kendilerine iadesini talep edebileceklerdir.

-15 Nisan 2023 tarihine kadar geri alınmayan eserler USED Türkiye'nin arşiv bölümüne kaldırılacaktır.

USED Türkiye ve USED Amsterdam olarak katılımcı genç ressam adaylarına ve danışmanlarına başarılar diliyor, bir sonraki sanatsal etkinliğimizde buluşmayı ümit ediyoruz.

 

Komisyon Başkanı; Ana Filomena Amaral

 

Komisyon Üyeleri;

Monica Fetisova

Zanda Liedskalniņa

Maria Giovanna Romaniello

Sonuçlar için aşağıdaki bağlantıyı takip ediniz;

https://usedasea.nl/haber-about-international-art-competition-results--55.html

 

 

 ÜYE GİRİŞİ