CENSOR

CENSOR

PROJE TARİHİ: 21 Temmuz 2022

CENSOR  COLLABORATION through ENGAGEMENT STRATEGIES fOr REFUGEE Integration and Education

Proje Referansı: 2016-1-UK01-KA104-024094

AB Hibesi: 56568 EUR

Projenin teslimi için kullanılan ana faaliyetler şunlardı:
1. Portekiz ve İspanya'da oyuncak bebek yapımı
Oyuncak bebek yapımının tarihi, yararlanılabilecek sonsuz bir kaynak havuzuyla büyüleyicidir. Bebekler kil, tahta, kumaş, bez ve kemikten yapılmıştır. En son 19. yüzyılda cam gözlü ve gerçek insan saçı olan bebekler üretildi. Tüm çeşitliliği ve amaçlarıyla, oyuncak bebeklerin bize onları yaratan toplum ve onlara hangi beklentilerle bahşedildikleri hakkında çok şey anlattığı konusunda hemfikir olunabilecek bir şey var. Oyuncak bebek yapmanın ve çalışmanın çeşitli nedenleri var; Bebekler, Antik Roma ve Mısır'dan bu güne kadar insan uygarlığının köklerine çok uzun bir yol kat ediyor. Oyuncak bebek yapımında çok fazla psikoloji, tasarım ve işçilik var. Projede yapılan bebekler, organizasyonlarda kullanılacak olan Portekiz ve İspanya'nın hikayelerini ve tarihlerini anlatmasına yardımcı oldu.
2. İtalya'da hikaye anlatımı
Diğer kültürler
hakkında bilgi Dil öğrenenlere hikayelerin paylaşılması kadar başka bir kültür hakkında bilgi verebilecek başka bir araç bilmiyorum. Hikaye anlatımı, kültürel çeşitliliğin bir kutlaması işlevi görür, katılımcılara dil öğrenimlerinde destek sağlar ve benlik saygısı oluşturur.
Kendi dil öğretim bağlamımda, genellikle Birleşik Krallık'a yeni gelen öğrenci gruplarına ders veriyorum. Bazen öğrettiğim öğrenciler, hakkında çok az şey bildikleri kültürlerden akranlarıyla ilk kez sosyal olarak kaynaşıyorlar.
Bu projede hikaye anlatımı, Mültecilere/göçmenlere/ev sahiplerine bir grup olarak etkin bir şekilde çalışma, onlara birbirlerinin kültürünü eşit düzeyde öğrenme şansı verdi, böylece karşılıklı anlayış beslenebilirdi. Katılımcılara kendi kültürlerinden İngilizce kısa halk hikayeleri anlatma fırsatı vererek, kültürel ayrım genellikle merak, yakından dinleme ve çok fazla ortak noktalarının olduğunun farkına varılmasıyla birleştirilir.
3. Fotoğraf
Foto muhabirleri insanlık için dünya çapında gerçekten harika bir iş çıkarıyorlar, barış için, insan hakları için, insanlık sorunlarını ve sorunlarını gündeme getirmek, yoksulluğun alt sınırının altında yaşayan insanlara dikkat çekmek, eğitim ve çocuk bilincini artırmak için çalışıyorlar. emek sorunları ve çok daha fazlası. Sadece gidişatı göstermekle kalmayıp aynı zamanda bir hikaye anlatan 35 güçlü, dokunaklı ve duygusal fotoğrafı sergilemeye çalışıyoruz.
4. Oyuncak bebek yapımı, hikaye anlatımı, dans ve fotoğrafçılıkta öğretim/kolaylaştırıcı atölye çalışmaları
Lider kolaylaştırıcı ve proje yöneticisi, çalıştayları kolaylaştırmak ve Mülteci topluluklarıyla daha fazla etkileşim için kullanılabilecek yeni ve yenilikçi pratik becerileri öğretmek için Yunanistan, Portekiz ve İspanya'daki kuruluşlara gitti. Öğretmenler/ gençlik liderleri, mentorlar ve topluluk liderleri, hedef gruplarla grup çalışmalarını temel alacakları yeni bir odak noktası sağladığı için bu çalıştaylardan yararlandı. C24, hedef grupla daha fazla işbirliğini teşvik etti ve tüm dezavantajlı grupların ve bireylerin entegrasyonu için projenin Avrupa'da daha fazla kuruluşa yayılmasına katkıda bulunmak istiyor.
Projenin somut sonuçları şunlardı:
1. Portekiz'deki kültürü ve geleneği yansıtmak için geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış 12 bebek
2. Avrupa'daki Mültecilerin marjinalleşme ve entegrasyon hikayelerini paylaşmak için hikaye kitabı (çevrimiçi)
3. Mülteciler ve İşbirliği projeleriyle ilgili resim ve makalelerin yer aldığı C24 Eğitim ve gelişim facebook sayfası
4. 25 Mültecilerin ve Mültecilerle çalışanların fotoğrafları Avrupa'da
5. projenin hedeflerinin gerçekleştirilmesinde 32 tamamlanmış hareketlilikÜYE GİRİŞİ