ACTION 4ECO

ACTION 4ECO

PROJE TARİHİ: 04 Nisan 2022

ACTION 4ECO

Proje Referansı: 2021-2-NO02-KA152-YOU-000037975

AB Hibesi: 47480 EUR

Proje, tüm dünyadaki ekolojik durumun iyileştirilmesine katkıda bulunmak için harekete geçmeye ve farklı sosyal ve ekolojik inisiyatifleri uygulamaya istekli gençlerin çok çeşitli beceri ve yeterliliklerini geliştirecektir.Temel amacı dünyadaki ekolojik sorunlar hakkında farkındalık yaratmak ve buna olası çözümler bulmak olan 8 günlük ilham verici ve bilgilendirici bir gençlik değişimidir.Hedefler:
 Farklı platformlarda sosyal medya kampanyaları ile çevre konularında bilgi ve farkındalığı artırmak.

FAALİYETLER

Katılımcıların yaşı: Proje etkinliği 18-30 yaş arası gençlere açıktır.
Cinsiyet dengesi: Katılımı, cinsiyet eşitliğini, hoşgörüyü ve katılımcılar arasında işbirliğini teşvik etmek için proje her iki cinsiyetin katılımını gerektirir. Seçim sürecinde her cinsiyetten eşit sayıda katılımcı seçilerek cinsiyet dengesi sağlanacaktır. Bununla da kalmayıp programdaki etkinlikler de takım çalışmaları ve yansıtma grupları sırasında takımlar her cinsiyetten eşit sayıda katılımcıdan oluşacak şekilde oluşturulmaktadır.
-Proje ekonomik zorluklar, kültürel farklılıklar ve sosyal engelleri olan gençlere açıktır. Özellikle sosyal veya ekonomik durumları nedeniyle imkanları kısıtlı olanlar başta olmak üzere tüm başvuru sahipleri değerlendirmeye alınacaktır.
-Program boyunca anlamalarını, sunmalarını ve işbirliği yapmalarını sağlayan temel bir İngilizce seviyesine sahip olmalıdır.
YE “Action4Eco” 1-9 Nisan 2022 tarihleri ​​arasında uygulanacak. Viken (resmi olmayan grup) projeye Norveç'te ev sahipliği yapacak.
Bu proje, Program ülkelerinden 6 kuruluşu bir araya getirecek; Norveç, Hırvatistan, Litvanya, Türkiye, Romanya ve Yunanistan.ÜYE GİRİŞİ