SOCIAL PROMOTION

SOCIAL PROMOTION

PROJE TARİHİ: 01 Ocak 2023

SOCIAL PROMOTION Making space for social promotion of disadvantaged youth

Bu proje Danimarka Ulusal Ajansı tarafından 2020-1-DK01-KA105-074778 referans numarası ile onaylanmıştır. USED bu projenin kurucu ortağı olup bu proje Ağustos 2022'de Danimarka'da gerçekleştirilmiştir. Bu gençlik değişiminin temel amacı, tüm genç katılımcıları sınırlı aktif sosyal yaşama sahip gençlerin sorunlarıyla tanıştırmak ve kapsayıcı toplumları ve sosyalleşme fırsatlarını teşvik etmektir. Ayrıca, nefret söylemi ve ayrımcılık gibi toplumun bu insanlar üzerindeki olumsuz etkileri de katılımcılara anlatılmıştır.

Tüm katılımcılar davranışlarını geliştirme ve dezavantajlı kişilere erişim ve bu kategorinin sosyal topluma aktif olarak dahil edilmesi için yeni modellere aşina olma fırsatı buldu. Bu gençlik değişimi, 6 Program ülkesinden gelen katılımcıların sosyalleşmesi, eğitimi, ilerlemesi, onaylanması ve iş birliği için büyük bir fırsat sağlamıştır. 

Gençlik değişimi, bu dezavantajlı katılımcılar için kültürlerarası bir ortamda açık iş birlikleri ve tanıtım için bir fırsat sağladı. Katılımcılar sosyal diyalog, uluslararası tartışmalar, atölye çalışmaları, simülasyonlar, sunumlar, forum, ayrımcılık karşıtı kampanya geliştirme, uygulama ziyaretleri, eğitsel oyunlar ve kültürlerarası geceler gibi farklı etkinlik modellerine katıldılar.

Bu gençlik değişimi için 9 çalışma günü boyunca, 18-30 yaşarası 60 katılımcı (6 ulusal grup lideri) kişisel yeterliliklerini ve performanslarını geliştirmek için aktif olarak çalıştı.

Gençlik değişimine katılan ülkeler: Danimarka, Hırvatistan, Türkiye, Kuzey Makedonya, Litvanya ve Yunanistan.ÜYE GİRİŞİ